FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 26 wtorek, 3 sierpnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Sparingi
Parma 0
Sassuolo3
Stadio Ennio Tardini; 01.08.2021; 20:30

Następny mecz

Serie B
Frosinone-
Parma -
Stadio Benito Stirpe; 20.08.2021; 20:30

Video

Parma 0:3 Sassuolo: Skrót

Cytat tygodnia

"Potrzebujemy wsparcia naszych fanów. Możliwość gry w obliczu ich braw i żywiołowych reakcji była pięknym doświadczeniem. Publiczność na Tardini, w trakcie sezonu może być naszą wielką bronią." - Enzo Maresca

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5525 dni.
Napisaliśmy 16273 newsów

Mamy 281 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 25 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Oficjalnie: Buffon wraca do Parmy!

autor: odys; 17.06.2021 ; 12:06;

Dokonało się! Informacje, o których od kilkunastu dni huczały włoskie media stały się faktem. Po blisko 20 latach Gianluigi Buffon powraca do Parmy.

Za pośrednictwem opublikowanego w klubowych social mediach, specjalnego filmiku, w iście amerykańskim stylu, Parma oficjalnie potwierdziła transfer 43-letniego bramkarza. Z kolei jak czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez Crociatich, Buffon związał się z klubem 2-letnim kontraktem, obowiązującym do 30 czerwca 2023 roku.

 

Zobacz także

Komentarze

odys 17 czerwca 2021; 12:36
Bardzo ładny filmik, bardzo ładna gra na nostalgi, aczkolwiek ja wolałbym poznać konkrety i cyferki związane z tą transakcją.
faster 17 czerwca 2021; 12:39
Nie wierzę, że to się dzieje :)
Michal 17 czerwca 2021; 12:40
Muszę przyznać, że filmik wgniótł mnie w fotel. Zajebiście zrobiony.
Karlus 17 czerwca 2021; 16:44
Ja tam się ciesze :) Witaj w domu Gigi!
odys 17 czerwca 2021; 17:46
Ja tam jakiś specjalnych odczuć ani pozytywnych, ani negatywnych w związku z tym transferem nie mam. Sprawa nie jest zero-jedynkowa, uważam ten ruch za bardzo krótkowzroczny i gwarantujacy korzyści tylko wi wyłącznie w krótkiej perspektywie. Czy to źle? Niekoniecznie, ale mimo wszystko dziwi mnie, że się na to zdecydowaliśmy.
1913 17 czerwca 2021; 18:46
Z czystej ciekswosci też chciałbym poznać warunki kontraktu, choć tak jak już wcześniej pisałem myślę że jest na takim poziomie że był w stanie zejść spokojnie z pensji i zaakceptować warunki bez szkody dla klubu.
czaaja 17 czerwca 2021; 19:57
...gdzieś czytałem ze ma 1.2mln€ Netto/ sezon, kontrakt na 2 lata, jesli awansujemy do A za rok to zgarnie kolejne 500k€
czaaja 17 czerwca 2021; 20:01
Jeżeli Bufoniasty pomoże w ekspres awansie za rok to transfer jak najbardziej na + !!
odys 17 czerwca 2021; 20:03
Jeżeli faktycznie ma 1,2 to jak dla mnie jest absurd nie do wytłumaczenia. Tej kwoty klub w żaden sposób nie zamortyzuje, a płacić takie pieniądze 43-latkowi w Serie B to proszenie się o finansową katastrofę.
czaaja 17 czerwca 2021; 20:21
No ale poczekaj Odys. To jest „ inwestycja „ w awans. Na bramce mamy łapacza 1 klasa / pewniaka jestem przekonany ze da rade w 2lidze i był/jest za darmo. Będzie kosztował 2,4 + Ew 0,5 mln netto ale każdy inny bramkarzyna tez miałby swoją cenę, czy to semper czy Provedel
odys 17 czerwca 2021; 20:42
No ale bramką tego awansu nie osiągniemy, według mnie to nie jest kluczowa pozycja i w zupełności wystarczyłby tam Colombi albo nawet jakiś młodzik porkoju Rinaldiego. Te 1,2 mln euro lepiej byłoby przeznaczyć na jakiegoś solidnego goleadora, który mógłby zagwarantować 20 goli w sezonie, a nie 43-letniego bramkarza bądźmy poważni.

Co do innych wyborów to jasne, że każdy miałby jakąś swoją cenę, ale dla przykładu taki Semper, którego wolałbym niż Buffona, ma 23-lata świetny sezon w Serie B za sobą i do tego olbrzymi potencjał na rozwój, a co za tym idzie na późniejszą sprzedaż z wielkim zyskiem. A na Buffonie tylko będziemy finansowo tracić (i nie argument o sprzedaży koszulek i marketingowej wartości jest dla mnie z dupy, bo po porostu jesteśmy zbyt małym klubem ze zbyt małą bazą kibiców skorych do wykładania pieniędzy, żeby mogły to być cokolwiek znaczące sumy).